STROP MONOLITYCZNY
Strop monolityczny czyli betonowy Niestety, wykonanie dobrego stropu to zadanie niełatwe i pracochłonne. Potrzebna jest dobra ekipa, która ma doświadczenie i niezbędny sprzęt. Taki strop wymaga wprawy w układaniu deskowania. Jeśli wykorzystamy do tego gotowe szalunki, wykonanie stropu będzie mniej praco- chłonne. Niezmiernie ważne są właściwie ułożone zbrojenie – dokładnie według projektu – oraz jakość betonu – trzeba go starannie ułożyć, zagęścić i odpowiednio pielęgnować. Strop monolityczny ma jednak i wiele zalet. Dla wielu inwestorów ważne sa koszty budowy i ceny materiałów budowlanych. W przypadku stropu monolitycznego, potrzebne materiały budowlane są łatwo dostępne, a budowa nie wymaga stosowania ciężkiego i drogiego sprzętu budowlanego.
Kształt stropów monolitycznych może być nietypowy, dlatego często stosowany jest przez projekty domów o oryginalnej bryle. Zalety ich doceniane są również przy wykańczaniu wnętrz – stropy monolityczne nie tworzą zjawiska klawiszowania (belki odznaczające się na stropie), tworzą jednolitą, równą powierzchnię, którą można wykończyć cienką warstwą tynku.
Przy niewielkiej grubości, stropy monolityczne są masywne, co przekłada się na dobrą izolację akustyczną wnętrz, szczególnie jeśli chodzi o dźwięki powietrzne (muzyka, rozmowy).
Poprawnie zaprojektowany i wybudowany strop daje gwarancję bezpieczeństwa i wytrzymałości. Jakiekolwiek odstępstwa od tego, co zawierają projekty domów, muszą być bezwzględnie konsultowane z doświadczonym wykonawcą którego znajdziecie w invest-live.pl Po skończeniu prac inwestorzy często zapominają również o pielęgnacji betonu. To nie zawsze jest obowiązkiem wykonawców – wszystko zależy od ustaleń, zdarza się, że po etapie betonowania stropu ekipa na pewien czas schodzi z placu budowy. Nie zwalnia to nas, inwestorów, z obowiązku zraszania świeżej mieszanki (albo zatrudnienia osoby za to odpowiedzialnej). Beton nie zaczeka z wiązaniem.